HowTo: Integrace produktových XML feedů Zboží.cz, Heuréka.cz a Google nákupy

Služba Emailkampane.cz umožňuje v rámci tvorby obsahu v Easy Editoru využívání integrace produktových XML feedů (dle specifikace zbozi.cz, heureka.cz, Google nákupy,…) a snadné vkládání produktů do obsahu kampaně. Podrobnou specifikaci produktového XML feedu najdete zde.

Jak začít vkládat produkty z produktových feedů?

 • Přidání produktového feedu

  Pokud vaše šablona obsahuje produktové bloky a podporuje integraci produktových feedů, klikněte v rámci Easy Editoru na záložku nastavení a kliknutím na „+ Přidat nový produktový feed“ přidáte Váš vlastní feed.

  Přidání produktového feedu
  Přidání produktového feedu
 • Vyplnění informací o feedu

  Po kliknutí na odkaz „+ Přidat produktový feed“ se zobrazí okno s několika políčky k vyplnění. Jedná se název, URL adresu a typ produktového XML feedu. Po vyplnění těchto položek klikněte na tlačítko „Uložit“.

  Vyplnění údajů o produktovém XML feedu
  Vyplnění údajů o produktovém XML feedu
 • Vložení produktu do produktového bloku

  Pro vložení produktu do produktového bloku klikněte na ikonku XML, kterou naleznete v ikonkách bloku vlevo, případně v seznamu ikon zobrazených po najetí myší na obrázek produktu.

  Ikonka XML pro vložení produktu do produktového bloku
  Ikonka XML pro vložení produktu do produktového bloku
 • Jednoduchý výběr zboží a jeho nahrání

  Pomocí inteligentního okamžitého vyhledávání v rámci Vámi zvoleného produktového XML feedu jednoduše naleznete hledané zboží (prohledáváme ID produktu a název) a pomocí tlačítka „Uložit“ se vybraný produkt vloží automaticky a to vč. obrázku, názvu, popisu aj.

  Vyhledávání produktu v XML feedu
  Vyhledávání produktu v XML feedu
 • Nelze vám připojit zbožový feed?

  Objevuje se Vám při propojování zbožového feedu hláška: (failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden)?
  V tomto případě to znamená, že nemáme dostatečné právo k vašemu feedu. Je nutné zkontrolovat nastavení zabezpečení feedů v Shoptet administraci. Otevřete si nastavení Shoptetu a v Propojení  ›  XML feedy › Nastavení – uvidíte následující:

  Pokud máte zaškrtnuté Zakázat přístup z IP adres, které nejsou uvedené na globálním whitelistu, tak nastavení odškrtněte, jinak nelze k feedu přistoupit.
  Pokud používáte Zakázat přístup z IP adres, které nepoužijí bezpečností hash, tak zkopírujte vygenerovaný hash a přidejte za URL vašeho feedu.

Díky spuštění funkce integrace produktových feedů snížíte čas potřebný na vytvoření Vaší prodejní kampaně až o více jak 70%!

Menu