Centrum.cz – problémy s e-mailovými schránkami

Od začátku letošního roku se na nás obracejí klienti s dotazem, proč se některé jejich kampaně zobrazují příjemcům na doméně @centrum.cz správně a některé nikoliv. Vzhledem k tomu, že jsme sami vlastníci schránek na portálu Centrum.cz, též jsme si všimli podivného chování e-mailů v jejich schránkách a rozhodli se situaci řešit přímo se zástupci Centrum.cz Jednání jsou dlouhá, složitá a zatím vedou pouze k dílčím změnám. Rádi bychom vás tímto informovali o stavu věci.

Obecně jsme vysledovali následující problémy

 • Kampaň se doručí celá, přijde potvrzení o doručení, ale v e-mailových schránkách uživatelů se zobrazí pouze některým z nich.
  Toto chování nám Centrum.cz nedokázalo vysvětlit
 • Z kampaně se doručí pouze několik náhodně vybraných e-mailů, zbytek je odmítnut
  Původně jsme se domnívali, že se jedná o zásah spam filtru a tomto bodě nás centrum.cz odkázalo na společnost spravující jejich infrastrukturní prostředky. Nakonec jsme se probojovali až na techniky spravující CISCO routery, ale jediné co jsme se dozvěděli bylo to, že: Naše servery splňují veškeré požadavky na bezpečnost a ověření, ale centrum.cz zkouší „vyladit“ jejich spam filtry a bohužel se nastavení mění za běhu…. Tento stav trvá již několik měsíců..
 • E-mail se zákazníkovi doručí, ale po přečtení v mobilu nebo v outlooku se ztratí
  První podezření podpory centrum.cz bylo na nastavení outlooku a klientů na zaškrtnutí volby „po přečtení smazat ze serveru“. Po té co se ukázalo, že podezření je mylné, nám bylo sděleno, že dotčené e-maily na centrum.cz nikdy nedorazily. Po zaslání screenshotů se podpora centrum.cz odmlčela a přestala s námi komunikovat.
 • E-mail na cetrum.cz vůbec „nedorazí“ ačkoliv server potvrdí jeho přijetí
  Jedná se o analogický problém jako v prvním případě, podařilo se nám ho však replikovat i při zaslání e-mailů např. ze schránek Seznam.cz – ani v tomto bodě nám nebyla poskytnuta seriózní odpověď.

Prozatím tedy můžeme konstatovat pouze následující závěry:

 • Problém je zcela evidentně na straně Centrum.cz, FUP s tímto nesouvisí
 • Naše servery splňují všechny požadavky, které na ně Centrum.cz i ostatní freemail provideři kladou a máme to potvrzené přímo od nich 
 • S e-maily Centrum.cz mají problém i běžní uživatelé u zcela běžných soukromých e-mailů
 • Centrum.cz zatím nemá řešení dané situace
 • U ostatních freemail providerů se problémy podobného typu nevyskytují

 Ačkoliv máme centrum.cz rádi a obecně podporujeme všechny české on-line služby, tak musíme konstatovat, že využití e-mailové schránky u tohoto providera nyní nemůžeme doporučit.

Situaci každopádně budeme dále sledovat a řešit a budeme vás informovat. Určitě pomůže, pokud se podpory Centrum.cz zeptáte také. Čím více nás bude, tím lépe…

Pro inspiraci přikládáme další informační zdroje k tomuto tématu:

Menu